1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Formda Kalmak İçin Evde Yapılabilecek Egzersizler

Formda Kalmak İçin Evde Yapılabilecek Egzersizler
+ - 0

Daha sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmak için her gün yapabileceğiniz 12 sağlıklı günlük alışkanlığın bir listesi. Sağlıklı günlük alışkanlıklar oluşturmak zaman, özveri ve kararlılık gerektirir, ancak bu imkansız olduğu anlamına gelmez.

Her şeyi bir anda değiştirmek cazip gelse de, küçük alışkanlıklara odaklanmak ve bunları her gün yapmak, uzun vadede sağlıklı bir rutini ve sağlıklı rutinleri sürdürmenin en iyi yoludur.

Özellikle işe başlarken, insanlar işe gitmeden önce 30 dakikalık hızlı bir sabah antrenmanı da dahil olmak üzere her gün egzersiz yapma alışkanlığı edinmelidir.

Amerikalılar için Fiziksel Aktivite Yönergelerine göre, haftada birkaç kez yürüyüşe çıksanız bile, sizi sağlıklı tutmak için günlük rutininizde egzersiz yapmak önemlidir. Fiziksel aktivite bazı sağlık problemlerini önlemenin yanı sıra uyku, ruh hali ve enerji için iyidir.

Çocuklarınızı her gün egzersiz yapmaya teşvik ederek, sağlıklı bir kilolarını korumalarına ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olabilirsiniz, bu da daha sonraki yaşamlarında kanser gibi hastalıkları önlemeye yardımcı olacaktır.

Egzersiz, yaşlandıkça vücudunuzu ve zihninizi zinde tutmanın en iyi yollarından biridir. Günlük egzersiz, yalnızca kalp hastalığı ve diyabet gibi kronik hastalıklardan kaçınmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda beyninizdeki ruh halini artıran hormonları artırır ve vücudunuzun ergenliğe kadar zinde, sağlıklı ve üretken kalmasına yardımcı olur.

Düzenli olarak daha aktif olmaya çalışarak kullanacağınız ekstra enerji, yolda kalmanıza yardımcı olabilir ve zihinsel sağlığınız üzerinde olumlu bir etki yaratabilir, bu da sizi iyi bir işe ayak uydurmanız için motive edebilir.

Kişisel tavsiyem, kalori yakmanın yanı sıra zihinsel sağlığınızı da iyileştirebilecek bir aktivite seçmenizdir. Kilo vermek için spor salonuna gitme ve saatlerce birlikte çalışma fikri uygun bir seçenek gibi görünmediğinde, aktif kalmanın ve kalori yaktığınızdan emin olmanın daha kolay bir yolu vardır ve bu, kilo vermek için bir adım önde olmaktır. sonraki.

Basit egzersizler yaparak ve sağlıklı yiyecekler yiyerek hızlı, kolay ve tutarlı bir şekilde kilo verebilirsiniz ve ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Biraz yaratıcılıkla, evde daha uzun süre kalsanız bile daha fazla egzersiz yapmanın ve daha sağlıklı beslenmenin yeni yollarını bulabilirsiniz.

Bir antrenman planlarken, her gün yaktığınız kalori miktarını takip etmek yardımcı olabilir. Kalorilere veya bir egzersiz programına takıntılı olmak yerine, günde bir mil yürümek veya sabahları bir bardak su içmek gibi küçük günlük alışkanlıklar geliştirmek, farkında olmadan hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Aşırı yağları yakmak için kesinlikle doğru yaklaşıma, doğru diyet ve egzersiz rejimine ihtiyacınız var ve bunu yaparken, doğru yaklaşımın sağlıklı hareketler olduğundan ve sorunlu bölgelerdeki aşırı yağlardan yanlışlıkla kurtulduğunu iddia eden haplar veya iksirler değil, sağlıklı hareketler olduğundan emin olun. .

Doğru beslenme, egzersiz ve uyku alışkanlıklarının yanı sıra aktif bir sosyal ve sosyal yaşam sürdürerek, sağlık ve uzun ömür açısından altın yıllarınızı yaşamanızı sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap