1. Ana Sayfa
 2. Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası


Gizlilik ve Veri Politikası

Webteblog.com bilgilerinizi nasıl topladığımızı ve kullandığımızı bilmenizi ister. Bilgilerinizi güvende tutmak için çok çalışıyoruz ve size anlamlı seçenekler sunuyoruz.

Bu politika Site için geçerlidir ve entegre araçlarımızı ve özelliklerimizi (tartışma forumu işlevleri, reklam ağları vb.) ifşa edecek ve açıklayacaktır. Site, diğer sitelere veya uygulamalara bağlanan bağlantılar içeriyor olsa bile, diğer web sitelerini veya uygulamaları kontrol etmiyoruz ve onlar hakkında konuşamayız.

Topladığımız ve Kullandığımız Bilgiler

Aşağıdakiler dahil olmak üzere Site ile etkileşime girdiğinizde bilgileri toplayabilir ve birleştirebiliriz:

 • Sağladığınız Bilgiler. Aşağıdakiler dahil olmak üzere bize sağladığınız bilgileri topluyoruz:
 • Bizimle bir hesap oluşturduğunuzda. Siteyi kullandığınızda, oturum açmış olsanız da olmasanız da sizi veya cihazlarınızı tanıyabiliriz. Hesapları ve/veya cihazları sizinle ilişkilendirmek için cihaz kimliklerini, çerezleri ve üçüncü taraflardan alınan bilgiler de dahil olmak üzere diğer sinyalleri kullanabiliriz. .
 • Site aracılığıyla başkalarıyla iletişim kurduğunuzda veya içerik yayınladığınızda, yorum yaptığınızda, yüklediğinizde veya depoladığınızda.
 • Tüm içeriği, mesajları ve gönderileri analiz eder ve saklarız. Bu, ilgili özellikleri, içeriği ve reklamları geliştirmemize ve sunmamıza olanak tanır.
 • Ücretli Hizmetlere kaydolduğunuzda, finansal bilgilerinizi gerektiren Hizmetleri kullandığınızda veya bizimle veya iş ortaklarımızla olan işlemleri tamamladığınızda, ödeme ve fatura bilgilerinizi toplayabiliriz.
 • Cihaz bilgisi. Bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan, cihazlar arasında Sitedeki etkinliğiniz dahil olmak üzere, doğrudan veya reklam ağımız ve analiz ortaklarımız aracılığıyla bilgi topluyoruz. Buna IP adresleri, çerez bilgileri, mobil cihaz, reklam tanımlayıcıları, tarayıcı ve sürüm, işletim sistemi türü ve sürümü, mobil ağ bilgileri, cihaz ayarları ve yazılım verileri gibi veriler dahildir. Kullandığınız cihazlarda size kişiselleştirilmiş deneyimler ve reklamlar sağlamak için cihazlarınızı tanıyabiliriz.
 • Konum. Reklam ağlarımız ve analiz ortaklarımız, IP adresleri ve cep telefonu ağ verileri gibi kaynaklardan konum bilgilerini toplar. Cihazlarınızdaki ve web tarayıcınızdaki konum ayarlarını kullanarak konum tercihlerinizi yönetebilir ve konum takibini devre dışı bırakabilirsiniz.
 • İzleme ve Reklam Teknolojilerinden elde edilen veriler. Site ile etkileşiminiz sırasında ve sonrasında bilgi topluyoruz. Bu, web işaretleri ve tanımlama bilgileri gibi veri toplama teknolojileri tarafından yapılır. Bu veri toplama teknolojileri, bizim ve Sitede kullandığımız reklam ağlarının Site içindeki ve dışındaki faaliyetlerinizi anlamamıza olanak tanır. Bu bilgiler, görüntülenen veya tıklanan içerik ve reklamları, etkinliğinizin sıklığını ve süresini; Sitede ve diğer sitelerde gezinmeniz ve bağlı kuruluş bağlantılarından herhangi bir satın alma.
 • Üçüncü Taraflardan Veriler. Aşağıdakiler dahil olmak üzere diğer kullanıcılardan, üçüncü taraflardan ve bağlı kuruluşlardan hakkınızda bilgi topluyoruz:
  • bağlı üçüncü taraf hizmetlerinden veya Facebook, Twitter veya Google gibi üçüncü taraf oturum açmalarından.
  • reklam verenlerden, reklamlarıyla veya siteleriyle etkileşimleriniz hakkında.

Topladığımız Verileri Nasıl Kullanıyoruz?

Faaliyetleriniz ve ilgi alanlarınız hakkında sahip olduğumuz verileri kullanarak Sitemizi sunabilir, kişiselleştirebilir ve geliştirebiliriz. Bu verileri Siteyi sürdürmek ve iyileştirmek, isteklerinizi yerine getirmek ve sizin tarafınızdan yetki verildiğinde, reklamcıların reklamlarını geliştirmelerine yardımcı olmak, size alakalı reklamlar sunmak, sizinle iletişim kurmak, Site ziyaretçilerimiz hakkında toplu ve/veya anonimleştirilmiş verileri başkalarına bildirmek ve kullanım alışkanlıkları ve dolandırıcılık, suistimal veya yasa dışı faaliyetleri tespit etmek ve bunlara karşı savunma yapmak gibi şeyler ortaya çıkabilir.

Kontroller

Hesap bilgilerinizi, pazarlama tercihlerinizi ve kullanıcı verilerinizi yönetebilir veya inceleyebilirsiniz. Siteye verilen mevcut izninizi görüntüleyin veya değiştirin . Kayıtlı forum kullanıcıları, kontrol panelimizi kullanarak hesap tercihlerini değiştirebilirler .

Daha fazla kontrol veya devre dışı bırakma için lütfen support@macrumors.com ile iletişime geçin:

 • profil ve iletişim verileri dahil olmak üzere hesap bilgilerinizi ve ayarlarınızı düzenlemek için
 • hesap giriş bilgilerinizi silmek, hesabınızı erişilemez kılmak ve/veya Siteye gönderdiğiniz veya Sitede başkalarıyla paylaştığınız herhangi bir içeriği kaldırmak veya anonim hale getirmek için

Verileri Nasıl Paylaşırız

Verileri, reklam ağları, site analiz şirketleri ve bağlı kuruluş satış ortakları dahil hizmet sağlayıcılarımızla paylaşıyoruz. Hakkınızda sahip olduğumuz bilgileri, Siteyi sağlamak ve size reklamlar sunmak da dahil olmak üzere bu politikada açıklanan amaçlarla ve yukarıda “Topladığımız Verileri Nasıl Kullanıyoruz” bölümünde açıklandığı şekilde paylaşırız. Sizin izniniz olmadıkça veya yasal süreçlere, yasal taleplere, herhangi bir içeriğin üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiğine dair iddialara yanıt vermedikçe, müşterilerimizi bireysel olarak tanımlayan bilgileri başka herhangi bir kişi veya kuruluşla başka şekilde satmaz, lisanslamayız veya paylaşmayız, veya yasaların gerektirdiği şekilde veya kullanıcılarımızın veya personelimizin haklarının, mülkiyetinin veya kişisel güvenliğinin korunması için.

Sitemizin Kontrol Değişikliği

Bir birleşme, varlıkların satın alınması veya satışının bir sonucu olarak Sitenin mülkiyeti veya kontrolü değişirse, bu politikaya veya o zamanki güncel versiyonuna tabi olarak bilgilerinizi yeni sahibine aktarabiliriz.

Bilgi Güvenliği ve Veri Saklama

Kullanıcı verilerinin yetkisiz erişime, kullanıma veya ifşa edilmesine karşı korunmaya yardımcı olacak teknik ve fiziksel güvenlik önlemlerimiz bulunmaktadır. Finansal hizmet bilgileri veya ödeme bilgileri gibi belirli bilgileri iletirken Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) şifrelemesini kullanırız. Çoğu tarayıcı, TLS etkinken yeşil bir asma kilide benzeyen bir simge gösterir. İnternet üzerinden hiçbir veri aktarımının ve hiçbir bilgi depolama sisteminin %100 güvenli olmadığını lütfen unutmayın. Ayrıca, parolaları ve oturum açma kimlik bilgilerini paylaşmamak veya bunları üçüncü taraflara hazır hale getirmek de dahil olmak üzere, kendi hesaplarının ve kişisel verilerinin güvenliğini korumak için kullanıcılarımıza güveniyoruz.

Çocukların Gizliliğini Koruma

Hizmetlerimiz genel bir kitleye yöneliktir. 16 yaşın altındaki çocukları tanımlamak için kullanılabilecek bilgileri istemiyoruz ve bilerek toplamayız, kullanmayız veya paylaşmayız.

Veri İşleme ve Uluslararası Transferler

Bilgilerinizin bu politikada ana hatlarıyla belirtildiği gibi toplanması, işlenmesi, saklanması, paylaşılması, aktarılması ve kullanılmasını kabul etmektesiniz. Bilgilerinizi kendi ülkeniz dışındaki ülkelerde aktarabileceğimizi, işleyebileceğimizi, depolayabileceğimizi ve kullanabileceğimizi kabul etmektesiniz.

Politika Sadece Bizim İçin Geçerlidir

Bu politika, bizim dışımızda herhangi bir şirket veya bireyin uygulamaları veya istihdam etmediğimiz veya kontrol etmediğimiz kişiler için geçerli değildir.

Güncellemeler ve Değişiklikler

Bu politikayı zaman zaman güncelleyebiliriz, bu nedenle lütfen periyodik olarak kontrol edin. Önemli değişiklikler yaparsak, bu değişiklikler gerçekleşmeden önce size bildirimde bulunacağız.

Geribildirim, Sorunlar

Sorularınız, önerileriniz veya endişeleriniz varsa, lütfen şu adresten bizimle iletişime geçin: