İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Webmaster

Pazarlama İçin Quora Nasıl Kullanılır?

Pazarlama İçin Quora Nasıl Kullanılır?
+ - 0

Quora, herkesin soru sorabileceği ve yanıt yazabileceği çevrimiçi bir yazar topluluğu veya Soru-cevap forumudur. Kullanıcılar, herhangi bir coğrafi sınır olmaksızın farklı yazarların anlayışlı yanıtlarını almak ve okumak için doğru platformu buluyor.
Quora devam etti ve üzerinde reklam yayınlamak için kendi reklam ağını başlattı. Artık Quora reklamlarıyla dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Pazarlamacılar için zaman içinde ortaya çıkan en önemli sosyal medya platformlarından biri, aylık 500 milyonu aşan aktif kullanıcı tabanına sahip Quora’dır.

Quora nedir?


Quora , en iyi şekilde soru-cevap formatında tasarlanmış bir bilgi paylaşım ve geliştirme platformu olarak tanımlanabilir. Burada kullanıcılar genellikle platformdaki diğer kullanıcılar tarafından doğrudan yanıtlanan Sorgular gönderir. Soruları yanıtlayan kullanıcılar şunlar olabilir:

 • Endüstri Uzmanları
 • Benzer sorgularda deneyimli
 • Sorgu alanıyla gevşek bir şekilde ilgili

Quora’da verilen cevaplara körü körüne güvenmemek gerekir, çünkü cevapların doğruluğu her zaman doğrulanamaz, platform çeşitli kullanıcılar tarafından çok ilginç bakış açıları sağlar.

Ek olarak, Quora’nın sunduğu, katkıda bulunan komutu kendi konusu üzerinde ölçmek için yararlı analitik olabilecek birkaç ölçüm vardır. Bunlar, cevaplar ve artan oylarla ilgili görüşleri içerir.

Bunlar, cevapların uygunluğu, kullanımı ve doğruluğu hakkında bir fikir verir.

Quora kullanmanın faydaları

 • Milyonlarca kullanıcının aylık olarak etkileşimde bulunduğu bir platforma erişim
 • Sektör uzmanlarının görüşlerine erişim
 • İlgili soruları yanıtlayarak alandaki yetkinliğinizi gösterme şansı.
 • Profilinizdeki diğer etki alanlarından içerik paylaşmanıza olanak tanır
 • Ürün ve hizmet sunumunuzla ilgili sorguları doğrudan çözmenize olanak tanır.

Quora nasıl etkili bir şekilde kullanılır?

 • Quora profili oluşturma ve Facebook veya Twitter hesabınızı bağlama
 • Bağımsız bir Quora hesabı oluşturma
 • Pazarlama için Quora nasıl kullanılır? Quora Pazarlama Rehberi
 • Profil oluşturulduktan sonra kendiniz için harika bir biyografi oluşturmanız zorunludur. Platform, profilinizin ilk elli karakterini, yanıtladığınız her sorguya eklenen bir tür slogan olarak gösterir.

Bu nedenle, iyi bir uygulama olarak, şirket adınız, profiliniz ve ilgili uzmanlığınız gibi kendinizle ilgili ayrıntıları eklemeniz önemlidir. Nişinizi farklı alanlarda göstermek için birden fazla bios oluşturabilirsiniz.

Örneğin, finans yeterliliğinizi vurgulayan bir biyografiniz olabilirken, tedarik zinciri yeteneğinizi gösteren başka bir biyografiniz olabilir.

Ayrıca sağdaki sekmede, bildiğiniz çeşitli konuları seçebileceğiniz ve yeterliliğinizi başarıyla sergileyebileceğiniz “Bildikleri” bölümünü güncelleyebilirsiniz. Ek olarak, profilinizin aşağıdaki bölümlerini özenle doldurmanız önerilir.

 • ilgi alanları
 • “Hakkımda” bölümü
 • Profesyonel ve akademik detaylar
 • Eksiksiz bir profesyonel biyografi, daha fazla çekiş elde etmenize yardımcı olur.

Sektörünüzle ilgili konuları takip edin

Quora, potansiyel müşteri ruhunu anlamanın harika bir yoludur. yöntemlerden biri araştırma yapmaktır. Platform, uzmanların söylediklerini, trend olan konuları kontrol ederek sektörünüzde trend olan konuları ölçmenizi sağlar.

Başlamak için Quora’nın arama kutusuna bir anahtar kelime yazarak başlayabilirsiniz.

 • Pazarlama için Quora nasıl kullanılır? Quora Pazarlama Rehberi
 • Platformun yapay zekası, anahtar kelimeyle ilgili olarak otomatik olarak tamamlanan çeşitli kelime önerileri sunar. Herhangi bir konuya tıkladığınızda, diğer ilgili konuların bir listesi yan yana görülecektir.

Soruları cevaplamak

Quora’da gerçekten pazarlama yapmanın önemli bir adımı, yanıtlamak istediğiniz uygun soruları seçmeyi içeriyordu.

Quora’da bir milyondan fazla sorgu olmasına rağmen, hepsi işletme için değerli değildir. Uzmanlığınızı belirli bir durumda göstereceksiniz, güneşin altındaki hiçbir şey ve her şey değil.

İlgili soruyu aramak için sorgu arama kutusundaki anahtar kelimeyi yazın ve ilerleyin. Bunu yayınlayın, tanımlanmış bir zaman dilimindeki sorguların bir listesini göreceksiniz. (varsayılan olarak bir ay).

Bu seçimden ilgili konuları seçin ve alan uzmanı olarak tartışmaları yönlendirin.

Quora’da varlığınızı geliştirmek ve etkili bir pazarlama stratejisine sahip olmak için marka görünürlüğünüzü oluşturmaya odaklanın

İşletmeniz için alakalı konuları seçin

 • Sektörünüz, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili soruları yanıtlayın
 • Trend olan konuları seçin. Artan oylarla sorgu dizisini bulun. Olumlu oy alan başlıklar daha fazla görünürlük sağlar ve maksimum oy alır.
 • Quora’da yetki ve bilgi birikimiyle sorguları yanıtlayın
 • İş ilgi alanlarınızla ilgili sorguları belirledikten sonra, kapsamlı ve etkileyici yanıtlar alın.
 • İki satır bir soruya verilen yanıt insanları gerçekten etkilemez; Bunun yerine, vaka incelemeleri, şirket blogları veya amacınızı yönlendiren analitikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere profesyonel yanıtlar sunarak sorgulara daha derin bir bakış açısı sağlamanız gerekir.

Ayrıca, söz konusu soru sorgusu için izleyicilerin farkında olun. Birinin genç neslin sorduğu bir soruya yanıt verme şekli, bir endüstri liderinin sorduğundan farklı olacaktır.

Diğer Quora kullanıcılarıyla ağ kurun.
Quora sadece bir soru-cevap platformu değil, bir sosyal medya platformudur. Size potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için mükemmel bir fırsat sunar.

Platform, diğer kullanıcılarla doğrudan iletişim kurmanıza olanak tanır. İnsanların ürününüz veya hizmetiniz hakkında soru sorma olasılığı vardır.

Bağlantı kurmanın harika bir yolu, işletmenizle ilgili sorguları ele almaktır. Sizinle bağlantı kuracak ilgili kişileri bulmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz

 • Takip ettiğiniz ilgili konuların trend cevaplarını takip edin ve bunlara cevap veren kişilerle bağlantı kurun
 • Sektörünüz veya işinizle ilgili sorgular ve bilgi panoları oluşturun
 • Sektörün bilgi liderleriyle bağlantı kurunNicel yönleri gözden geçirin
 • Ürünleriniz/hizmetlerinizle ilgili Quora sorgularının ele alınmasında aktif olarak yer almak, güvenilirlik üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmak zorundadır ve itibarda büyümeye yol açacaktır.

Bununla birlikte, katılımınızın yarattığı etkinin türünü analiz etmek ve harcanan zamanın yatırım getirisini ölçmek de aynı derecede önemlidir. Bunu Quora analitiği aracılığıyla yapabilirsiniz.

Cevapladığınız sorular için ayrıntılı analizler alırsınız ve görüntüleme sayısı, oy sayısı gibi istatistikleri ölçebilirsiniz.

Ayrıca, tıklamayı da görmenizi sağlayan yanıtlarınızda izleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bunlarla, izlenen yaklaşımın ödüller mi topladığını yoksa tamir etmeye mi ihtiyacı olduğunu kolayca belirleyebilirsiniz.

Çözüm

Quora’yı kullanarak, bir düşünce uzmanı olarak konumunuzu vurgulamak ve potansiyel ve mevcut müşterilerle değerli bağlantılar kurmak için sektör deneyiminizi kullanabilirsiniz.

Site dışı tarihi paylaşarak, potansiyel müşteri trafiğini çevrimiçi pazarınıza çekebilirsiniz.

Ancak bu ilginç bir platform olsa da, cevaplara değer katmak gerekiyor.

Kendinizi bir düşünce lideri ve bir bilgi şampiyonu olarak yansıtmak, pazarınıza potansiyel müşteri trafiği sürüsü ile sonuçlanacaktır.

Yorum Yap